události

Již proběhlé události

DIM SUM FESTIVAL 15/6

Víte co je to DIM-SUM ? Původně velká škála různých malých pokrmů, které se servírovali v čajovnách v Číně.

Časem se stali tak populární, že už existují speciální restaurace, které servírují různé DIM-SUM.

Ať už jsou smažené, napařované nebo vařené. Existuje skutečně nepřeberné množství druhů. Připravíme pro vás 9 druhů těch nejlepších. Těšit se můžete na Bao, Shui Jiao, wontony nebo Baozi.

SOUK EL SILQ - LEBANESE VEGE & SEA - ALL YOU CAN EAT 18/5

To, že je Libanonská kuchyně jednou z nejzdravějších a nejchutnějších kuchyní světa vám asi nemusíme vyprávět. Libanon je nádherná země, s překrásnou přírodou a úžasnými lidmi. Všude vládne pohodová atmosféra a vlídnost lidí nezná meze. K Libanonu neodmyslitelně patří skvělé a rozmanité jídlo. Při jedné z návštěv v Libanonu nás zaujal parádní koncept domácího ALL YOU CAN EAT neboli Souk El Tayeb. Všechno pocházelo z lokálních zdrojů. Zelenina, ovoce, maso, mléčné výrobky a samozřejmě skvělé Libanonské víno. Na vaření se podílejí ženy z různých koutů Libanonu. Vaří tak domácí a časem prověřené recepty. Souk v arabštině znamená „trh“ a kromě jídla se tam také prodávají všechny ty skvělé lokální produkty. Tento nápad se nám natolik líbil, že bychom vám chtěli alespoň trochu přiblížit zážitek z domácí libanonské kuchyně v konceptu all you can eat. Od mezze až po sladkosti. Tentokát se vše ponese v duchu VEGE & SEA. Takže kromě ryb, žádné maso 🙂

Cena menu je 690 Kč za libanonské menu pro dospělého, cena za dítě (3-12let) 290Kč bez nápojů.

Vše jako all you can eat, neboli Souk El Silq (tržiště Libanonské kuchyně)

Budou dvě časová okna.

Obědové okno od 11 hod do 15 hod

Večerní okno od 17 hod do 22 hod

Souk El Silq MENU

Mezze

Grilovaný a nakládaný celer se sladkým chilli dresinkem, javorovým sirupem a sezamem

Zaytoun Bil Shatta marinované olivy s paprikovou salsou a petrželí

Grilovaný lilek s kari jogurtem, granátovým jablkem a mandlemi

Grilovaná červená řepa a sladké brambrory s fetou, labneh, mátou a salsou z bulguru a pistácií

Grilovaný květák s páleným lilkem a tomatovou salsou

Čočka s tahinou, smaženou cibulkou, římským kmínem, chilli a praženými mandlemi

Grilovaná čekanka a kapusta s pomerančem a lískovými ořechy

Salát little gem s jogurtem z grilovaného lilku, okurkou, tahinou a česnekem

Hlavní chody

Musaqa´a pečený lilek s tomaty, cizrnou, zelenou paprikou a koriandrem

Grilovaný květák a chřest, rýže s jogurtem a smaženým česnekem

Ma´caroneh bil laban, těstoviny s petrželí, bylinkou drobenkou a piniemi

Grilované krevety s tamarindovou omáčkou a grilovanou kukuřicí, mátou a rukolou

Grilovaná treska s chilli tomatovou omáčkou a tahinou

Grilované rybí kofty s červenou cibulí a kardamomem, labneh s citronem

Přílohy

Basmati rýže

Batata Harra, pečené kořeněné brambory s chiili a koriandrem

Jeruzalémský sezamový preclík

Arabský plochý chléb

Pita

Dezerty

Pistáciový maamoul

Datlový maamoul

Kokosový koláč s růží

Pistáciová basbousa s olivovým olejem

Japanese style burger festival 27/4

Přijďte si užít atmosféru odpoledního nebo večerního Tokia. A to konkrétně čtvrti Šindžuku. Zavedeme vás do malých uliček v okolí Kabukičó, kde si dáte ty nejlepší japonské burgery. Těšit se můžete na explozi umami. Připravili jsme pro vás výběr těch nejlepších burgerů.
Hitem na menu bude určitě Teriyaki Double Beef Burger. Připravíme také Karaage Chicken Burger nebo třeba Yokohama Crab Burger s yuzu a mnoho dalšího. Rozhodně bude z čeho vybírat. Samozřejmě nebudou chybět pořádné hranolky s wasabi a šičimi togaraši. A jako sladké budeme podávat naše signature Mochi Taiyaki.

Day in Osaka´s Dōtonbori 16/3

Velmi rušná čtvrť uprostřed Osaky s názvem Dōtonbori vyniká zejména jídlem a zábavou. Historie Dōtonbori sahá až do roku 1612, kdy tehdejší správce místních kanálů Yasui Dōton započal projekt rozšíření tehdy malého kanálu řeky Umezu. Důvodem byla představa, že větší kanál, který propojí kanály napříč Osakou poskytne lepší možnosti obchodu. Tato fascinující čtvť nikdy nespí a při návštěvě Osaky je nutnou zastávkou.
Proto jsme se rozhodli vás tam na jeden den vzít na výlet. Užijete si parádní japonský den. Připravili jsme pro vás speciality, které toto místo proslavili. Těšit se můžete na pravé Yakitori 焼き鳥z grilu na uhlí, Unagi ochazuke うなぎお茶漬けs grilovaným úhořem a zeleným čajem, slavné Kushikatsu串カツ, Tempuru 天ぷらa Gyudon 牛丼nebo třeba Kani sushiかに寿司 a Takoyaki たこ焼き
Krásnou japonskou hudbu bude mixovat DJ Tsumi.
Den, kdy se vydáte na cestu do Osaky může začít. Rezervujte si prosím svůj stůl na www.silq.cz

SOUK EL SILQ - LEBANESE ALL YOU CAN EAT 21/10

To, že je Libanonská kuchyně jednou z nejzdravějších a nejchutnějších kuchyní světa vám asi nemusím vyprávět. Libanon je nádherná země, s překrásnou přírodou a úžasnými lidmi. Všude vládne pohodová atmosféra a vlídnost lidí nezná meze. K Libanonu neodmyslitelně patří skvělé a rozmanité jídlo.
Při jedné z návštěv v Libanonu mě zaujal parádní koncept domácího ALL YOU CAN EAT neboli Souk El Tayeb. Všechno pocházelo z lokálních zdrojů. Zelenina, ovoce, maso, mléčné výrobky a samozřejmě skvělé Libanonské víno. Na vaření se podílejí ženy z různých koutů Libanonu. Vaří tak domácí a časem prověřené recepty. Souk v arabštině znamená „trh“ a kromě jídla se tam také prodávají všechny ty skvělé lokální produkty.
Tento nápad se mi natolik líbil, že bych vám chtěl alespoň trochu přiblížit zážitek z domácí libanonské kuchyně v konceptu all you can eat. Od mezze až po sladkosti.
Cena menu je 690 Kč za libanonské menu pro dospělého, cena za dítě (3-12let) 290Kč bez nápojů. Vše jako all you can eat, neboli Souk El Silq (tržiště Libanonské kuchyně) Budou dvě časová okna.

Lebanese food festival

Užijte si s námi nezapomenutelný den s tím nejlepším co libanonská kuchyně nabízí. Bohatý výběr různých mezze, specialit z našeho grilu na uhlí značky Josper a originálních libanonských dezertů. Víte že Libanonská kuchyně patří mezi ty nejzdravější na světě ?Těšit se můžete na různé verze hummusu, tabbouleh, labneh nebo třeba dip z grilovaných lilků moutabal a mnoho dalších druhů mezze. Pokračovat můžete výběrem různých grilovaných mas, domácích arabských chlebů až po originální sladkou tečku v podobě skvělého Layali Lubnan, Mafroukeh s růžemi a pistáciemi nebo Halaweet el Jibn. Nebude chybět ani arabský čaj a libanonská káva.

ONE DAY IN TOKYO - JAPANESE STREETFOOD

Zavítejte na jeden den do jarního Tokia. Při příležitosti akce TOKYO BAKERY, kterou pořádá naše sesterská Cafe Sofa, vás zveme na parádní výběr japonského streetfoodu. Zavítejte třeba už na snídani a dejte si Ogura Toast Set z mléčného chleba z ostrova Hokkaido spolu s filtrovanou kávou nebo čajem a nebo Shiozake, soleného lososa s vaječnou omeletou.Pokud zavítáte na oběd, tak si určitě vyberte třeba kuřecí yakitori z našeho grilu na dřevěné uhlí nebo slavné kuličky s chobotnicí Takoyaki. Chybět nebude ani ramen nebo Okonomiyaki. Nakupte si na Tokyo Bakery a stavte se na snídani nebo na oběd v SILQ a pak si v Cafe Sofa dejte skvělé matcha latte. Při východu se ještě můžete zastavit v pop-up obchodě s luxusními japonskými vonnými tyčinkami a čajem, který najdete uvnitř restaurace.

Marrakesh foodfestival

Byli jste někdy v Maroku? Pokud ne, vůbec to nevadí. Vezmeme vás na výlet do tajemné Marrákeše. Město ukryté na pomezí pouště a mohutného Atlasu. Již po staletí poskytuje putujícím karavanám tato oáza vše potřebné. Přímo v centru města se nachází velké náměstí Djemaa el Fna. Náměstí lemuje spousta barevných obchodů se vším možným. Ale to hlavní se nachází přesně uprostřed. Spousta stánků s jídlem. Od grilovaných koft, přes tažíny, grilované ryby, stánky s ovocem, datlemi a zeleninou až po čajovny s báječným tuze sladkým marockým čajem. Připravíme pro vás výběr toho nejlepšího, co Maroko nabízí. Od domácích chlebů Ksra, různých druhů tážínů (pokrmů v speciálních hrncích), grilovaného masa, celou řadu skvělých mezze až po slavný marocký čaj a výběr sladkostí. Přijďte s námi zažít atmosféru dalekého Maroka. Posezení bude připraveno i venku, a to i když bude pršet. Jsme na déšť připraveni.

HONGKONG BAKERY & STREETFOOD FESTIVAL 07/10

Jsme nadšeni, že vás můžeme pozvat do Hongkongu. Kosmopolitního města, kde se mísí kultury Východu a Západu. V překladu z čínštiny znamená Hongkong „Voňavý přístav“. Připravte se na úžasný kulinářský výlet do Jižní Číny a nakupte si v tradiční hongkongské pekárně a ochutnejte náš výběr toho nejlepšího pečiva a sladkostí, které najdete v malých obchodech po celém Hongkongu. Těšit se můžete na BBQ housky Char Siu, tradiční Mooncakes, kokosovou rolku anebo Pastel De Nata, který do Hong Kongu a nedalekého Macaa přivezli Portugalci. Výrobky z hongkongské pekárny si můžete koupit s sebou nebo si je vychutnat na místě. A protože se jedná o pilotní projekt, vezměte prosím na vědomí, že jsme připravili omezené množství každého druhu, takže kdo dřív přijde, ten dřív… však to znáte.A navíc celý den budeme pro vás v restauraci SILQ připravovat speciální hongkongské menu. Bude na vás čekat celá řada parádních specialit z Hongkongu a okolí. Tak například Crab Rangoon, Gua Bao, Yug Sung, Chow Mein nudle, Chow Fun hovězí a nebo Shaokao, grilované špízy na dřevěném uhlí. A mnoho dalšího.Přijďte si užít báječný podzimní den v Hongkongu. Těšit se můžete i na malý pop-up obchod s vonnými tyčinkami z Japonska.